Przebarwienia maja postać brązowych plam występujących na czole, policzkach, nosie, rzadko na żuchwie a w skrajnej postaci może dochodzić do przebarwień w formie pasów w środkowej części twarzy.

Pojawiają się często po intensywnym opalaniu (nie nalezy kozystac z kapieli slonecznych podczas przyjmowania niektorych lekow i ziol) często są skutkiem stresu, choroby lub po prostu efektem starzenia się skóry. Niestety nie dodają urody, za to dodają lat. 

Choć przebarwienia są znacznie zróżnicowane pod względem wielkości, kształtu czy rozmieszczenia, łączy je wspólna cecha – nadaktywność melanocytów, a więc komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie barwnika skóry. Przebarwienia mogą być umiejscowione na różnej głębokości, dlatego też dzielimy je na naskórkowe i położone głębiej tz. Przebarwienia skórne. 

Przebarwienia naskórkowe są łatwiejsze do usunięcia, wystarczy kilka zabiegów aby je usunąć na stałe, natomiast przebarwienia skórne wymagają dłuższego leczenia. Najlepsze efekty usuwania przebarwień uzyskuje się w przypadku terapii skojarzonej polegającej na usunięciu już istniejących przebarwień oraz na hamowaniu produkcji melaniny.

Przebarwienia skóry mogą stanowić istotny defekt kosmetyczny.

pHenomen M.E.L.A. 1, 2, 3 

M.E.L.A. – to silne połączenie składników aktywnych wyjątkowo sformułowanych na bazie gliny służące do szybkiej penetracji substancji aktywnych. Skutecznie hamuje aktywność enzymatyczną tyrozynazy, przy jednoczesnym zróżnicowanym stymulowaniu naskórka a zatem przyspiesza obrót komórek naskórka powodując usuwanie uformowanych już pigmentów melaniny. Najbardziej odpowiedni w walce z plamami i przebarwieniami wszystkich rodzajów skóry.

M.E.L.A. 1 – łagodny

M.E.L.A. 2 – intensywny

M.E.L.A. 3 - głęboki - medyczny

Główne składniki aktywne i ich właściwości:

 • Kwas salicylowy - jest skuteczny keratolitycznie, co pozwala stosowanym składnikom aktywnym przenikać skuteczniej.
 • Kwas fitynowy – zapewnia działanie antyoksydacyjne, hamuje enzym tyrozynazy i ma doskonałe właściwości przeciwzapalne.
 • Kwas migdałowy - jest silnie działającym inhibitorem enzymu tyrozynazy którego efekty są porównywalne do tradycyjnie określonego hydrochinonu.
 • Azeloglicyna - selektywnie hamuje tyrozynazy w nadpobudliwych melanocytach.
 • Kwas laktobionowy - jest odpowiedzialny za degradacje macierzy pozakomórkowej skóry i ogólnej integralności strukturalnej powodującej zmarszczki, wiotkość skóry i rozszerzenie naczyń krwionośnych.
 • PH-DVCTM(nośnik) – kompleks stosowany w preparatach pHformula z zwiększający penetrację substancji czynnych.

Wskazania: 

 • melasma, ostuda
 • przebarwienia wywołane działaniem światła UV
 • zaburzenia w produkcji melaniny
 • przebarwienia wywołane stanem zapalnym
 • przebarwienia (hormonalne, starzeniowe)
 • przebarwienia posłoneczne
 • piegi

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • laktacja
 • skóra wrażliwa
 • poparzenia słoneczne

Ogień i lód" to najbardziej prestizowy zabieg marki iS CLINICAL. 

Wyjątkowy i ekskluzywny zabieg, który redukuje zmarszczki, przebarwienia, oczyszcza skórę i zamyka pory. Przyczyniają się do tego aktywne składniki zawarte w preparatach stosowanych do zabiegu.

Polecamy go dla osób ze skórą potrzebującą odmłodzenia, regeneracji oraz nawodnienia. "Ogień i lód" to nazwa idealnie oddająca istotę odczuć towarzyszących w trakcie zabiegu. W pierwszej fazie na skórę aplikowana jest intensywna maska rozgrzewająca, która wykorzystuje działanie kwasów pochodzenia roślinnego, retinolu o jakości farmaceutycznej oraz niacyny w połączeniu z antyoksydantami. Następnie nakładana jest maska chłodząca z mentolem. Precyzyjne działanie masek zostaje wzmocnione poprzez nałożenie bogatego w przeciwutleniacze serum z kwasem L-askorbinowym oraz wysokiej jakości serum nawilżającego. Takie połączenie preparatów gwarantuje najlepsze efekty.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra jest bardziej nawilżona, wygładzona i napięta. Po wykonaniu pełnej serii zabiegów, skóra nabiera jednolitego kolorytu, twarz sprawia wrażenie młodszej i wypoczętej. Zmarszczki ulegają spłyceniu. Skóra tłusta ulega oczyszczeniu i odswieżeniu, zmniejsza się łojotok.

Uwielbiany przez kobiety na całym świecie oraz polecany przez najlepszych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologów, dermatologów, chirurgów plastycznych. Zalecane 1-2 zabiegi w miesiącu.

Zabieg otrzymał nagrodę COSMOPOLITAN Prix de Beauty 2011 oraz amerykańskiego magazynu „In Style” jako ulubiony zabieg gwiazd.


COSMELAN

Cosmelan jest preparatem nowej generacji o silnym dzialaniu depigmentacyjnym. Kuracja umozliwia skuteczne pozbycie sie plam barwnikowych, nawet tych istniejacych wiele lat. 

Zabieg ten zweza równiez pory, reguluje wydzielanie loju oraz w sposób wyrazny stymuluje odnowe kolagenu, co objawia sie znacznym odmlodzeniem skóry. 

Program terapii jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu skóry - czytaj wiecej


MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA

Mikrodermabrazja jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania. Polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. W czasie zabiegu mikrodermabrazji zostaje utworzone podciśnienie za pomocą próżni, która uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu (korundu). Kryształy są nanoszone na skórę (uderzając w powierzchnie skóry) za pomocą specjalnego urządzenia ręcznego, które jest przesuwane po skórze i w ten sposób usuwane są górne warstwy naskórka.

Równocześnie kryształy wraz z usuniętym zrogowaciałym naskórkiem są pochłaniane i zbierane w oddzielnym pojemniku.

Zabieg mikrodermabrazji czyni skórę gładszą jaśniejszą i świeższą, spłyca drobne zmarszczki, poprawia elastyczność, zwęża rozszerzone pory, zmniejsza zaburzenia pigmentacyjne, pomaga naprawić uszkodzenia słoneczne a także redukcje rozstępów, blizn i bliznowców. Zalecana jest do każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stopnia uszkodzenia. 

Efekty zabiegu widoczne są od razu i można wrócić do normalnego funkcjonowania. Po zabiegu obserwuje się pogróbienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu.

Zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy, może być stosowany pojedynczo lub w seriach. Głębokość i ilość zabiegów jest dobierana w zależności od kondycji skóry i stopnia uszkodzenia.


SILKPEEL™ MD PLATINUM

Mikrodermabrazja z jednoczesną infuzją w głąb skóry substancji aktywnych. Jedyna na świecie, opatentowana technologia DermalInfusion™ zapewnia kontrolowaną eksfoliację naskórka (głowica diamentowa) wraz z jednoczesną ifuzją (wysokie podciśnienie) odpowiednio dobranych preparatów w głąb skóry w tym samym momencie.

Technologia DermalInfusion™ to najnowocześniejsze rozwiązanie pomagające w leczeniu najczęstszych chorób skóry: różne formy trądziku, skóra sucha, przebarwienia (brunatne plamy, przebarwienia spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, antykoncepcją, nadmierną ekspozycją na słońce, wiekiem), zmarszczki.

Zastosowanie SilkPeel™ zapewnia długotrwałe pobudzenie odnowy komórkowej, stymuluje fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych.

Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu, skóra jest dogłębnie oczyszczona, miękka, elastyczna, niepodrażniona. SilkPeel™ wspomaga regenerację naskórka oraz aktywnie pomaga w leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych.

Jedynie technologia DermalInfusion™ zapewnia głęboką infuzję dużych molekuł takich jak witamina C czy kwas hialuronowy.

Zabieg może być stosowany przed i po zabiegach z użyciem laserów, IPL czy PDT. System SilkPeel™ jest przeznaczony do stosowania na twarz i ciało. Zabieg trwa około 30 minut i jest bezbolesny.

Technologia DermalInfusion™ zapewnia jednoczesną infuzję miejscową. W głąb skóry zostają dostarczone specjalnie dobrane preparaty do infuzji. Formuły te dopasowano dla każdego rodzaju skóry. Skuteczną infuzję zapewnia wytworzone podciśnienie, maksymalne 950 milibarów, zalecany przedział 170 - 406 milibarów. Wytworzone podciśnienie odpowiada również za usunięcie z powierzchni skóry złuszczonego naskórka.