Oczy to okolica szczególnej troski. Skóra wokół oczu jest cztery razy cieńsza niż w pozostałych miejscach twarzy. Nie ma tu gruczołów, nie ma mięśni wspierających ani podskórnej tkanki tłuszczowej, dzięki której skóra jest gładka. 

Przez ruchy mimiczne jak mrużenie oczu, zaciskanie powiek, mruganie powstają ''kurze łapki''. I to właśnie wokół oczu dostrzega się najwcześniej ślady upływającego czasu. 

W tym najdelikatniejszym miejscu twarzy odbija się - stres, mało snu, niewłaściwe odżywianie, praca przy komputerze, skutki działania nikotyny.

Okolica oka to miejsce wymagające systematyczności, właściwego dobrania pielęgnacji oraz zabiegów.

iS Clinical "Promienne oczy" zabieg może być wykonany indywidualnie lub w połączeniu z innymi zabiegami przeprowadzanymi na skórze twarzy. Ten luksusowy zabieg przeznaczony jest specjalnie dla delikatnej skóry wokół oczu. Dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanych produktów iS CLINICAL, uzyskuje się natychmiastowy efekt redukujący opuchliznę i zasinienia wokół oczu.

Podczas zabiegu aplikuje się dwa rodzaje serum na górną i dolną powiekę. Połączenie działania dwóch rodzajów serum daje zastrzyk witaminy C (7,5%), tripeptydu miedzi (czynnik wzrostu) oraz kwasu hialuronowego. Po całkowitym wchłonięciu się formuł C-Eye Advance i Hydra-Cool serum nakładamy Rejuvenating Masque, która łagodzi podrażnienia, odświeża oraz intensywnie nawilżając wypełnia drobne zmarszczki. Na zakończenie zabiegu aplikujemy jeszcze raz C-Eye Advence oraz Eye Complex, krem w którym zastosowano wyszukane połączenie roślinnych przeciwutleniaczy, składników nawilżających, rozjaśniających oraz wygładzających skórę wokół oczu.

Zabieg  „Promienne oczy” powoduje rozjaśnienie i nawilżenie okolic oczu oraz pobudza mikrocyrkulację dzięki czemu uzyskuje się zdrowo wyglądającą skórę i spojrzenie.


KARBOKSYTERAPIA

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach oczu uruchomione zostają mechanizmy wydatnie poprawiające wygląd skóry. Następuje poprawa stymulacji produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne (redukujące tkankę tłuszczową). Dzięki zabiegom karboksyterapii następuje redukcja cieni pod oczami, wałeczków pod dolną powieką z tkanką tłuszczową, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek - czytaj wiecej


SILKPEEL™ MD PLATINUM

Mikrodermabrazja z jednoczesną infuzją w głąb skóry substancji aktywnych. Jedyna na świecie, opatentowana technologia DermalInfusion™ zapewnia kontrolowaną eksfoliację naskórka (głowica diamentowa) wraz z jednoczesną ifuzją (wysokie podciśnienie) odpowiednio dobranych preparatów w głąb skóry w tym samym momencie.

Technologia DermalInfusion™ to najnowocześniejsze rozwiązanie pomagające w leczeniu najczęstszych chorób skóry: różne formy trądziku, skóra sucha, przebarwienia (brunatne plamy, przebarwienia spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, antykoncepcją, nadmierną ekspozycją na słońce, wiekiem), zmarszczki.

Zastosowanie SilkPeel™ zapewnia długotrwałe pobudzenie odnowy komórkowej, stymuluje fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych.

Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu, skóra jest dogłębnie oczyszczona, miękka, elastyczna, niepodrażniona. SilkPeel™ wspomaga regenerację naskórka oraz aktywnie pomaga w leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych.

Jedynie technologia DermalInfusion™ zapewnia głęboką infuzję dużych molekuł takich jak witamina C czy kwas hialuronowy.

Zabieg może być stosowany przed i po zabiegach z użyciem laserów, IPL czy PDT. System SilkPeel™ jest przeznaczony do stosowania na twarz i ciało. Zabieg trwa około 30 minut i jest bezbolesny.

Technologia DermalInfusion™ zapewnia jednoczesną infuzję miejscową. W głąb skóry zostają dostarczone specjalnie dobrane preparaty do infuzji. Formuły te dopasowano dla każdego rodzaju skóry. Skuteczną infuzję zapewnia wytworzone podciśnienie, maksymalne 950 milibarów, zalecany przedział 170 - 406 milibarów. Wytworzone podciśnienie odpowiada również za usunięcie z powierzchni skóry złuszczonego naskórka.


MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa to profesjonalny zabieg który jest jedną z alternatyw dla mezoterapii igłowej, a także głębokich peelingów chemicznych. To innowacyjny sposób regeneracji i odbudowy skóry. Zabieg mezoterapii mikroigłowej możemy wykonać przy pomocy urządzenia derma roller lub derma pen w zależności od okolicy ciała jaka jest poddawana zabiegowi.

Urządzenia do mezoterapii mikroigłowej służą przede wszystkim do stymulacji skóry. Skóra reaguje na mikronakłucia jak na mikrouszkodzenia. Podczas procesu gojenia dochodzi do licznych procesów regeneracyjnych i stymulujących procesy naprawcze w tym do wzrostu częstotliwości podziałów fibroblastów, które zwiększają produkcję włókien kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Stymulacja skóry jest delikatna, dzięki czemu komórki rozrodcze skóry i naczynka pozostają nieuszkodzone. Mikronakłuwanie pomaga nam przywrócić sprężystość skórze, poprawic nierównomierną kolorystykę, zredukować blizny, rozstępy i zmarszczki, poprawić owal twarzy.

Według badań przeprowadzonych w Japonii wynika, że mikronakłucia warstwy rogowej naskórka zwiększają penetrację składników aktywnych w głąb skóry.

Wskazania:

 • skóra starzejąca się, wiotka, mało elastyczna
 • skóra wymagająca liftingu, poprawy owalu twarzy
 • zmarszczki – "kurze łapki" , zmarszczki wokół ust
 • zmiany potrądzikowe – ubytki, dziurki, blizny
 • rozstępy
 • blizny pooperacyjne
 • wspomaganie terapii wypadania włosów

Przeciwwskazania:

 • ciąża, laktacja
 • aktywny zapalny trądzik
 • trądzik różowaty
 • stany zapalne skóry
 • aktywna opryszczka
 • cukrzyca
 • choroby nowotworowe

Dermapen

Dermapen to nowoczesne urządzenie które posiada funkcje automatycznego, pulsującego nakłuwania skóry co zwiększa efektywność zabiegu. Zabieg wykonany przy użyciu urządzenia dermapen jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta, nakłuwa skórę pionowo minimalizując efekty przypadkowego uszkodzenia skóry. Zabieg wykonuje się przy pomocy jednorazowych, sterylnych głowic wyposażonych w 9 lub 36 mikroigieł. Podczas wykonywania zabiegu istnieje możliwość regulacji długości mikronakłuć w zakresie 0,25 mm – 2 mm. Ze względu na mała powierzchnie pracy głowic urządzenie dermapen stosuje się na mniejsze powierzchnie jak twarz, szyja.

Dermaroller

Dermaroller to wałeczek obrotowy pokryty cienkimi igiełkami, które w ciągu kilku minut dokonują w skórze kilkudziesięciu tysięcy mikrokanalików. Głębokość mikrokanalików uzależniona jest od długości igiełek a długość igiełek jaka zastosujemy zależy od obszaru ciała jaki poddajemy zabiegowi. Zabieg przy użyciu derma rollera możemy wykonać zarówno na twarz jak i na ciało.


MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia jest rewelacyjną metodą zapobiegania i hamowania procesów starzenia zachodzących w skórze. Jest niechirurgiczną ale najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny i zdrowy wygląd. Polega na bezpośrednim dostarczaniu za pomocą serii wstrzyknięć zestawu niezbędnych substancji aktywnych stymulujących naturalne mechanizmy naprawcze skóry a także powstrzymujących działanie wolnych rodników.

Zabieg ten wykorzystywany jest w celu rewitalizacji i odbudowy skóry twarzy i ciała. 

Metodę tę wykorzystuje się w kuracjach ujędrniających, nawilżających , odmładzających, a także w profilaktyce łysienia.

Najlepsze efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów: 4-6 w odstępach 10-14 dni (faza uderzeniowa ) a nastepnie 4-6 zabiegów w odstępach 21-28 dni (faza podtrzymująca efekt). Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę za pomocą mikroigły niewielkich dawek preparatu. W miejscach iniekcji powstają małe pęcherzyki, którym może towarzyszyć niewielki obrzęk i zaczerwienienie, utrzymujący się od kilku godzin do 2-3 dni. Skład podawanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb klientki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. 

Ostrzyknięcia mogą powodować pewien dyskomfort , dlatego u osób wrażliwych na ból przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe - czytaj wiecej


OSOCZE BOGATPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny uzyskany z własnej krwi. Głównymi składnikami krwi jest płynne osocze oraz zawieszone w nim komórki (erytrocyty czyli czerwone krwinki, leukocyty czyli białe krwinki i trombocyty czyli płytki krwi). Do zabiegu osoczem bogatopłytkowym wykorzystywana jest tylko odwirowana część krwi, półprzezroczysta, o żółtawym zabarwieniu w której nie ma czerwonych krwinek. Są za to w dużej ilości płytki krwi, które są silnym stymulatorem wzrostu i regeneracji komórek nie wywołując żadnych reakcji alergicznych.

Płytki krwi skoncentrowane w osoczu dostarczają niezbędnych czynników wzrostu, które stymulują wzrost fibroblastów a także produkcję kolagenu i elastyny. Biorą czynny udział w naprawie i regeneracji tkanek a także indukują tworzenie nowych i zdrowych naczyń krwionośnych. Po zabiegu kondycja skóry ulega znacznej poprawie, staje się gładka, napięta i odmłodzona.

Osocze bogatopłytkowe wykazuje wysoką skuteczność w przypadku:

 • zmarszczek zlokalizowanych wokół ust, oczu, na twarzy , szyi, dekolcie oraz dłoniach
 • suchej, wiotkiej skóry i nierównomiernego kolorytu
 • skóry trądzikowej, o poszerzonych porach i blizn po trądziku
 • nadmiernego wypadania włosów i łysienia
 • zniszczonych, pozbawionych blasku włosów

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego skierowany jest szczególnie do osób, które cenią sobie produkty naturalne, jest absolutnie bezpieczny, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia, zaczerwienienie, bolesność, delikatny obrzęk. Objawy te związane są z samą iniekcją, są przejściowe i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Zabieg składa się z 3 etapów i trwa około jednej godziny.

Pierwszym etapem zabiegu jest pozyskanie osocza bogatopłytkowego. W tym celu pobiera się od Pacjenta, tuż przed planowanym zabiegiem niewielką ilość krwi, za pomocą zamkniętego, próżniowego systemu.

Następnie umieszczamy probówki z krwią w specjalistycznej, uchylnokątowej wirówce medycznej w celu separacji osocza od pozostałych, cięższych frakcji krwi. Wirowanie trwa kilka minut. Następnie wyjmujemy probówki i za pomocą sterylnych igieł i strzykawek pobieramy z nich osocze, które w kolejnym kroku zostanie zaaplikowane Pacjentowi za pomocą cienkich igieł w postaci iniekcji z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii.

Terapia obejmuje 4-6 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Zabieg przeznaczony jest do stosowania zarówno w profilaktyce jak i leczeniu, dlatego też zaleca się go wszystkim osobom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia się, gdy ich skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki.