Karboksyterapia C.D.T. Evolution czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem" choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest to metoda mało inwazyjna i bezpieczna co sprawia, że zyskuje coraz większe grono pacjentów, którzy chcą zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, a nawet pośladków.


Działanie zabiegu karboksyterapii

Karboksyterapia polega na kontrolowanej śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla (CO2) poprzez mikronakłucia. Podany w ten sposób gaz rozchodzi się pod skórą, rozszerzając naczynia i powodując zwiększenie przepływu krwi, tlenu, składników odżywczych do leczonego obszaru. Dzięki temu następuje poprawa krążenia w tkankach, zostaje przyspieszony metabolizm, redukcja tkanki tłuszczowej, stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu a także do tworzenia nowych naczyń włosowatych. Dzięki temu skóra staje się grubsza a co za tym idzie odmłodzona.

Reakcją skóry na iniekcje dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Włókna kolagenowe ulegają kurczeniu co skutkuje wygładzeniem i uelastycznienieniem skóry a cellulit zostaje zredukowany.

Iniekcja dwutlenku węgla prowadzi do wymodelowania sylwetki oraz redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu leczonego obszaru w wyniku czego poprawie ulega metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu. Proces prowadzi do wymodelowania sylwetki oraz redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

Przebieg zabiegu i jego skuteczność

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz małoinwazyjny, nie wymaga znieczulenia ponieważ jest niemalże bezbolesny a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić widoczne przez pierwsze kilka minut zaczerwienienie, a w przypadku okolic nóg, brzucha i pośladków mogą wystąpić niewielkie siniaki. Jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi karboksyterapia. Pacjent bezpośrednio po zabiegu powraca do swoich codziennych czynności, gdyż terapia nie wymaga rekonwalescencji. Każdy zabieg wykonywany jest przy pomocy sterylnego, jednorazowego zestawu  do karboksyterapii. Zabieg trwa w zależności od leczonego obszaru od kilku do ok. 30 minut. W trakcie serii zabiegów nie należy korzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu a w ciągu 24h po wykonanym zabiegu należy ograniczyć wysiłek fizyczny. Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 15 zabiegów. Ilość i częstotliwość zabiegów dobierany jest w zależności od problemu z jakim pacjent się u nas pojawił.

Dwutlenek węgla wstrzyknięty przy pomocy cieniutkiej igły pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty w poprawie elastyczności skóry i redukcji jej wiotkości. Doskonale radzi sobie z cieniami, obrzękami i zmarszczkami wokół oczu, redukuje rozstępy oraz blizny. Ten sam CO2 zaaplikowany głębiej – podskórnie jest wysoce skuteczny w leczeniu cellulitu, redukcji miejscowo zlokalizowanych depozytów tłuszczu oraz modelowania ciała po zabiegach liposukcji. Na podkreślenie zasługują bardzo obiecujące wyniki leczenia łysienia oraz zahamowania i odwrócenia procesu wypadania włosów przy udziale karboksyterapii. Uzyskane efekty terapii potwierdzone są licznymi doniesieniami naukowymi i badaniami klinicznymi.

Karboksyterapię można wykonywać jako samodzielną kurację lub łączyć z wieloma zabiegami medycznymi i kosmetologicznymi - czytaj wiecej