Skóra naczynkowa jest bardzo wrażliwa, na najmniejsze bodźce zewnętrzne reaguje lekką opuchlizną i zaczerwienieniem - najczęściej w okolicach nosa, brody i na policzkach. 

Przyczyn powstawania pajaczkow jest klika: kruchość naczyń krwionośnych, uwarunkowania genetyczne, nadmiar estrogenu, alergie. 

Dobrej kondycji skóry naczynkowej nie sprzyjają czynniki takie jak: wiatr, mróz, wahania temperatury, zbyt długie przebywanie na słońcu.

Problemy z pękającymi naczyniami krwionośnymi pojawiają się w różnym wieku. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji tego typu skóry jest dobór odpowiednich preparatów i zabiegow.

ABSOLUTE HYDRATION RITUAL

Thalgo opracowało swoją linię nawilżającą na bazie chronobiologii. Jest to nauka, zajmująca się badaniem potrzeb skóry w zależności od pory dnia.

Udowodniono naukowo, iż rano nasza skóra, zarówno jak i cały organizm, potrzebują pobudzenia i witalności, w związku z czym przygotowano na tę porę dnia krem Energising Vitality Cream. 

Wieczorem, kiedy cały organizm wycisza się po całym dniu skóra potrzebuje relaksacji i składników nawilżających, regenerujących i odżywczych, które najlepiej wchłaniane są podczas snu. Dlatego właśnie nocny krem Thalgo nosi nazwę Relaxing Cream i ma te składniki, których w nocy skóra potrzebuje.

Seve Marine to kompleks intensywnego nawilżenia działa poprzez naprawę bariery skórnej w celu przywrócenia i utrzymania optymalnego nawilżenia.

Wskazania: skóra sucha, odwodniona, potrzebująca nawilżenia i wygładzenia.

Zabieg ma na celu przywrócenie naturalnego płaszcza hydrolipidowego skórze, nawilżenie, spłycenie drobnych zmarszczek.


MARINE COLLAGEN TREATMENT

Skóra w naturalnych warunkach potrafi regulować sobie poziom nawilżenia czerpiąc go z wewnątrz naszego organizmu, a także ze środowiska zewnętrznego. Żyjąc jednak w obecnym zanieczyszczonym środowisku, aglomeracji miejskiej, przebywając często w klimatyzowanych pomieszczeniach, narażeni jesteśmy na odwodnienie naskórka, a co za tym idzie, z przedwczesnym starzeniem się skóry. 

Zabieg neutralizuje uczucie nadmiernego napięcia, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenu, małe zmarszczki spowodowane przesuszeniem skóry natychmiast znikają a skóra odzyskuje komfort, gładkość i blask.

Wskazania: zabieg przeznaczony jest do pielęgnacji skóry potrzebującej głębokiego nawilżenia.

Zabieg ma na celu stworzyć barierę ochronną przed odparowaniem wody z zewnętrznych warstw naskórka, wygładzić drobne zmarszczki spowodowane odwodnieniem skóry.


HYALURONIC MARINE TREATMENT

Zabieg przeznaczony dla skóry odwodnionej z widocznymi zmarszczkami, potrzebującej nawilżenia i regeneracji.

Innowacyjny zabieg na bazie kwasu hialuronowego. Usuwa pierwsze oznaki starzenia się skóry i precyzyjnie wypełnia zmarszczki. Błyskawiczny efekt zapewniają mikrosfery z cząsteczkami kwasu hialuronowego. Przy kontakcie z wodą zwiększają swoją objętość i wypychają zmarszczki od wewnątrz, mają właściwości wychwytywania wody.

Zabieg regeneruje skórę, redukuje ilość i głębokość zmarszczek, chroni komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, wzmacnia skórę oraz modeluje owal twarzy.

Wskazania: skóra odwodniona z widocznymi zmarszczkami, potrzebująca nawilżenia i regeneracji.

Zabieg ma na celu wygładzić i nawilżyć skórę, wypełnić zmarszczki oraz podstymulować syntezę nowych włókien kolagenu.


pHenomen C.R.

C.R. to aktywny i skuteczny complex do skóry chronicznie zaczerwienionej z trądzikiem różowatym. Specjalnie opracowana formuła przeciw drobnoustrojom zmniejsza zaczerwienienia i zapobiega nawrotom.

Główne składniki aktywne i ich właściwości:

 • Kwas migdałowy – ma silne właściwości antybakteryjne które pomagają zabijać bakterie w skórze skłonnej do trądziku różowatego. Jest to bardzo delikatny kwas, szczególnie skuteczny w przypadku rodzaju skóry która nie toleruje agresywnego leczenia.
 • Kwas salicylowy - jest skuteczny keratolityczne, co pozwala stosowanym składnikom aktywnym przenikać łatwiej i skuteczniej.
 • Retinol – długotrwałe stosowanie witaminy A przyczynia się do poprawy wyglądu skóry z trądzikiem różowatym oraz skóry wrażliwej ze skłonnościami do chronicznego niedoboru witaminy A.
 • Kwas mlekowy - pomaga rozbić desmosomy (wiązania między komórkami), aby umożliwić łatwiejsze złuszczanie martwych komórek na powierzchni, podczas jednoczesnego nawilżania skóry.
 • PH-DVCTM (nośnik) – kompleks stosowany w preparatach pHformuła zwiększający penetrację substancji czynnych.

Wskazania:

 • trądzik różowaty
 • chroniczne zaczerwienie skóry
 • skóra naczyniowa
 • skóra atopowa

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • laktacja
 • poparzenia słoneczne

pHantastic C

System pHformuła radiance release to czysty kwas L-askorbinowy rozpuszcza się w pHformuła radiance release activator bezpośrednio przed zabiegiem. Osiągany jest maksymalny poziom przyswajalnego stężenia witaminy C w środowisku. Zaawansowany system stworzony jest w celu uderzenia we wczesne objawy starzenia. V.I.T.A.C. radiance – uwalnia blask, zawiera unikalną kombinację substancji czynnych, stanowi uzupełnienie pozostałych zabiegów resurfacingu pHformuła.

Witamina A pomaga zwiększyć ruch komórek podczas kiedy kwas L-askorbinowy wzmacnia skórę, kolagen i elastynę. Może być stosowany jako samodzielny zabieg, wspomaga łuszczenie jest idealny w celu osiągnięcia zadowalających rezultatów zabiegu resurfacingu, który można wykonywać latem.

Główne składniki aktywne i ich właściwości:

 • Kwas L-askorbinowy - wyzwala produkcję kolagenu, posiada właściwości przeciwutleniające, reguluje powstawanie melaniny, przyspiesza gojenie skóry, wspomaga krążenie i zapewnia zwiększoną ochronę przed promieniowaniem UV.
 • Kwas hialuronowy – wyraźnie nawadnia skórę.
 • Retinol - wspiera odnowę komórek naskórka.
 • PH-DVCTM(nośnik) – kompleks stosowany w preparatach pHformuła zwiększający penetrację substancji czynnych.

Wskazania:

 • fotostarzenie
 • przebarwienia
 • utrata blasku
 • utrata jędrności
 • nierównomierna struktura powierzchni skóry

Przeciwwskazania:

 • skóra wrażliwa
 • poparzenia słoneczne

PEELING MIGDAŁOWY

To alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada właściwości bakteriobójcze, odbarwiające i rewitalizujace.

Zabieg kwasem migdałowym, można wykonywać przez cały rok, przy każdym fototypie skóry. Zabiegi mogą być powtarzane co 15-30 dni.

Wskazaniem do peelingu są: trądzik i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, fotostarzenie skóry oraz hiperpigentacje.

Peeling migdałowy nie zawiera substancji fotouczulających. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skóry wrażliwe i nie powoduje wrażliwości na promieniowanie słoneczne. Dzięki dużej masie cząsteczkowej nie przenika do głębszych warstw skóry i nie wywołuje podrażnień, może być stosowany u osób z najwyższym fototypem.

Zabieg daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, redukcji melasmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Pobudza również syntezę kolagenu, dzięki czemu wzmacnia strukturę skóry, poprawia elastyczność i napięcie oraz spłyca drobne linie i zmarszczki.

Zabieg jest bezbolesny, trwa 20 minut i daje efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Złuszczanie jest niewielkie i mało widoczne lub w ogóle nie występuje. Zabieg jest delikatny i skuteczny, nie wyłącza pacjenta z aktywnego życia.