Dziś trądzik nie jest jedynie problemem nastolatków. Życie w ciągłym pośpiechu, zanieczyszczenie powietrza, stres, nieregularny tryb życia zle nawyki zywieniowe sprawiają, że problem z cerą mają osoby nawet czterdziestoletnie. 

Trądzik zaniedbywany i niewłaściwie leczony może poważnie uprzykrzać życie i rodzić dodatkowe kompleksy a w przyszłości pozostawiać po sobie trwałe szpecące blizny i przebarwienia. 

Im szybciej zostaną podjęte odpowiednie kroki pielęgnacyjno - lecznicze, tym skóra będzie łatwiej zmagać się z uciążliwymi zmianami chorobowymi. 

Wystepuja różne formy trądziku. 

Skóra trądzikowa wymaga stałej troski a oprócz leków potrzebna jest jej właściwa pielęgnacja i zabiegi.

RE – BALANCING TREATMENT

Jest to w 100% naturalny zabieg przeznaczony dla skóry tłustej i trądzikowej. Mikronizowana alga morska bogata w 46 witamin i minerałów pomaga ustabilizować wydzielanie łoju, uaktywnić krążenie krwi i wspomóc eliminację nagromadzonych toksyn.

Wskazania: zabieg przeznaczony jest do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej lub w przypadku skóry toksycznej przygotowuje do zabiegów aktywnych.

Cel: oczyszczenie skóry z nagromadzonych toksyn, przyspieszenie mikrocyrkulacji w naczyniach krwionośnych a także ustabilizowanie pracy gruczołów łojowych.


PURETE CLEANSING TREATMENT

Oczyszczająco – odświeżający zabieg specjalnie opracowany dla młodej, skłonnej do wyprysków skóry. Zabieg ma za zadanie oczyścić skórę z zaskórników, wygładzić i odświeżyć naskórek, zmniejszyć widoczność porów i przywrócić naturalny balans skórze.

Wskazania: skóra mieszana, tłusta, łojotokowa, wymagająca oczyszczenia i odświeżenia.

Cel: oczyszczenie skóry z zaskórników, ustabilizowanie pracy gruczołów łojowych, odświeżenie i wygładzenie naskórka, poprawa nawilżenia skóry.

Przeciwwskazania: świeże mikrourazy naskórka, uczulenie na składniki zawarte w preparatach.

Częstotliwość wykonywania zabiegów: zabieg jednorazowy.


PURETE MARINE RITUAL

Profesjonalna, lecznicza terapia, dostosowana do potrzeb skóry tłustej, łojotokowej oraz trądzikowej. Łączy w sobie witalne korzyści z głębi oceanu aby odzyskać zdrową i czystą skórę. Zabieg dogłębnie oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, zmniejsza widocz-ność porów, przywraca skórze pełną równowagę i matowość.

Wskazania: zabieg przeznaczony jest do pielęgnacji skóry tłustej, łojotokowej, trądzikowej.

Cel: regulacja pracy gruczołów łojowych, zwężenie porów skóry, zapobieganie tworzeniu się zaskórników i stanów zapalnych, poprawa nawilżenia oraz kolorytu skóry.

Przeciwwskazanie: uczulenie na składniki zawarte w preparatach.

Częstotliwość wykonywania zabiegów: seria 6 zabiegów – 1 w tygodniu, 12 zabiegów – 2 w tygodniu.


SILKPEEL™ MD PLATINUM

Mikrodermabrazja z jednoczesną infuzją w głąb skóry substancji aktywnych. Jedyna na świecie, opatentowana technologia DermalInfusion™ zapewnia kontrolowaną eksfoliację naskórka (głowica diamentowa) wraz z jednoczesną ifuzją (wysokie podciśnienie) odpowiednio dobranych preparatów w głąb skóry w tym samym momencie.

Technologia DermalInfusion™ to najnowocześniejsze rozwiązanie pomagające w leczeniu najczęstszych chorób skóry: różne formy trądziku, skóra sucha, przebarwienia (brunatne plamy, przebarwienia spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, antykoncepcją, nadmierną ekspozycją na słońce, wiekiem), zmarszczki.

Zastosowanie SilkPeel™ zapewnia długotrwałe pobudzenie odnowy komórkowej, stymuluje fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych.

Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu, skóra jest dogłębnie oczyszczona, miękka, elastyczna, niepodrażniona. SilkPeel™ wspomaga regenerację naskórka oraz aktywnie pomaga w leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych.

Jedynie technologia DermalInfusion™ zapewnia głęboką infuzję dużych molekuł takich jak witamina C czy kwas hialuronowy.

Zabieg może być stosowany przed i po zabiegach z użyciem laserów, IPL czy PDT. System SilkPeel™ jest przeznaczony do stosowania na twarz i ciało. Zabieg trwa około 30 minut i jest bezbolesny.

Technologia DermalInfusion™ zapewnia jednoczesną infuzję miejscową. W głąb skóry zostają dostarczone specjalnie dobrane preparaty do infuzji. Formuły te dopasowano dla każdego rodzaju skóry. Skuteczną infuzję zapewnia wytworzone podciśnienie, maksymalne 950 milibarów, zalecany przedział 170 - 406 milibarów. Wytworzone podciśnienie odpowiada również za usunięcie z powierzchni skóry złuszczonego naskórka.


MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA

Mikrodermabrazja jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania. Polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. W czasie zabiegu mikrodermabrazji zostaje utworzone podciśnienie za pomocą próżni, która uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu (korundu). Kryształy są nanoszone na skórę (uderzając w powierzchnie skóry) za pomocą specjalnego urządzenia ręcznego, które jest przesuwane po skórze i w ten sposób usuwane są górne warstwy naskórka.

Równocześnie kryształy wraz z usuniętym zrogowaciałym naskórkiem są pochłaniane i zbierane w oddzielnym pojemniku.

Zabieg mikrodermabrazji czyni skórę gładszą jaśniejszą i świeższą, spłyca drobne zmarszczki, poprawia elastyczność, zwęża rozszerzone pory, zmniejsza zaburzenia pigmentacyjne, pomaga naprawić uszkodzenia słoneczne a także redukcje rozstępów, blizn i bliznowców. Zalecana jest do każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stopnia uszkodzenia. 

Efekty zabiegu widoczne są od razu i można wrócić do normalnego funkcjonowania. Po zabiegu obserwuje się pogróbienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu.

Zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy, może być stosowany pojedynczo lub w seriach. Głębokość i ilość zabiegów jest dobierana w zależności od kondycji skóry i stopnia uszkodzenia.


PEELINGI CHEMICZNE

Peeling jest to zabieg, polegający na złuszczaniu naskórka lub tylko jego części, może sięgać swoim działaniem do warstw skóry właściwej. Działanie peelingu zależy od jego składu chemicznego (np. dodatku środków wybielających, antyoksydacyjnych) oraz od stężenia i siły działania kwasów. Siła działania kwasu zależy od jego rodzaju oraz pH, im niższe pH tym kwas ma większą moc, przez co wzrasta jego działanie złuszczające i drażniące na skórę.

Jest to zabieg, który może w nieinwazyjny sposób zlikwidować widoczne defekty urody np. ślady po trądziku, przebarwienia. Utrzymuje również młody, zdrowy wygląd skóry, wygładza widoczne drobne zmarszczki i hamuje powstawanie nowych. Istotą działania peelingów jest proces złuszczania naskórka.

Podczas kuracji usunięta zostaje warstwa martwych komórek naskórka, a odsłonięte zostają świeże, zdrowe komórki. Usunięcie warstwy powierzchniowej inicjuje odpowiednią odbudowę i przebudowę głębiej położonych komórek. Taka aktywność powierzchni skóry powoduje, że jest ona jędrniejsza, bardziej sprężysta, zdrowsza i dłużej zachowuje młodość.

Peelingi chemiczne powierzchowne lub umiarkowanie głębokie bardzo rzadko obarczone są ryzykiem powikłań, nie są bowiem zabiegami inwazyjnymi.

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę różnych związków chemicznych o określonym stężeniu, posiadających właściwości złuszczające - czytaj wiecej


pHenomen A.C.N.E. 1, 2, 3

A.C.N.E. to aktywny roztwór który skutecznie wnika w pory aby pomóc i przejąć kontrolę nad rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów trądziku skóry. Rozwiązanie to zapewnia korzyści przeciwzapalne oraz silne działanie keratolityczne w celu normalizacji problemów skórnych.

Unikalna kombinacja składników aktywnych w pHformuła resurfacingu A.C.N.E. została specjalnie opracowana, aby skorygować główne objawy trądziku takie jak zaskórniki, grudki i krosty. Został on zaprojektowany by wpływać na czynniki, które wyzwalają trądzik (łojotok, stany zapalne).

A.C.N.E. 1 – łagodny

A.C.N.E. 2 – intensywny

A.C.N.E. 3 – głęboki - medyczny

Główne składniki aktywne i ich właściwości:

PH-DVCTM(nośnik) – kompleks stosowany w preparatach pHformuła zwiększający penetrację substancji czynnych.

Kwas pirogronowy - może przenikać przez skórę powoli i jest stosowany jak średni peeling chemiczny u pacjentów z wągrami, bliznami trądzikowymi, i tłustą cerą.

Azeloglicyna - działa jako środek przeciwbakteryjny, zmniejszając i hamując wzrost drobnoustrojów w mieszku (Propionibacterium acnes).

Kwas migdałowy - ma silne właściwości antybakteryjne, które pomagają zabijać drobnoustroje związane z wykwitami trądzikowymi.

Wskazania:

  • trądzik, skóra tłusta
  • nadmiar sebum
  • rozszerzone pory
  • łojotokowe zapalenie skóry i blizny

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • laktacja
  • skóra wrażliwa
  • poparzenia słoneczne

TCA pHformula

Unikalny, nieagresywny, wielofunkcyjny zabieg resurfacingu skóry umożliwiający kontrolowaną penetrację 30% kwasu TCA. 

Kwasy TCA to rewolucyjna koncepcja z intensywną stymulacją i odnową komórkową, doskonałą tolerancją skóry i wysoką skutecznością. Resurfacing skóry z użyciem kwasów TCA daje natychmiastowy efekt liftingu oraz intensywną stymulację i odbudowę komórkową. Unikalne połączenie z magnezem i arbutyną zwiększa właściwości rozjaśniające skórę. Zabieg nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

Główne składniki aktywne i ich właściwości

Kwas trójchlorooctowy - środek chemiczny stosowany do złuszczania i odnowy powierzchownej warstwy skóry.

Arbutyna - środek rozjaśniający skórę, hamuje tyrozynazę zapobiegając w ten sposób formowaniu się melaniny.

Siarczan magnezu – czynnik przeciwzapalny.

PH-DVC™ (kompleks transportujący) - stosowany w preparatach pHformula w celu zwiększenia penetracji substancji czynnych.

Wskazania do zabiegu:

  • starzenie się skóry
  • fotostarzenie
  • zmiany pigmentacyjne
  • skóra ziemista, pozbawiona blasku
  • skóra zrogowaciała
  • słaba kondycja warstwy rogowej naskórka
  • płytkie i średnie zmarszczki mimiczne

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • procesy zapalne
  • opryszczka
  • ciąża oraz karmienie piersią
  • skóry mające częsty kontakt ze słońcem

LED W TERAPII TRĄDZIKU POSPOLITEGO

Bakterie P. acne produkują endogenne substancje reagujące pod wpływem światła. Lampa LED naświetla te substancje wykorzystując światło o specjalnie dobranej długości fali, tak by uzyskać wewnątrzkomórkową syntezę rodników tlenu - indukujących śmierć bakterii i w konsekwencji niwelujących zapalny element trądziku pospolitego. 

Bakterie P. acne osłabione przez ekspozycję na światło niebieskie są również bardziej podatne na atak leukocytów, które w tym samym czasie podlegają fotoaktywacji. Badania kliniczne wykazały, iż optymalne wyniki leczenia trądziku pospolitego osiągane są dzięki skojarzeniu emisji światła niebieskiego i czerwonego. 

Światło czerwone redukuje produkcję pro-zapalnych cytokin, zmniejsza nasilenie zaczerwienienia związanego z obecnością zmian skórnych trądziku. Światło czerwone stymuluje fibroblasty i zwiększa produkcję kolagenu i tempo przemiany w skórze czego wynikiem jest zdrowiej wyglądająca, odmłodzona skóra otaczająca obszar zajęty przez trądzik pospolity.