Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny uzyskany z własnej krwi. Głównymi składnikami krwi jest płynne osocze oraz zawieszone w nim komórki (erytrocyty czyli czerwone krwinki, leukocyty czyli białe krwinki i trombocyty czyli płytki krwi). Do zabiegu osoczem bogatopłytkowym wykorzystywana jest tylko odwirowana część krwi, półprzezroczysta, o żółtawym zabarwieniu w której nie ma czerwonych krwinek. Są za to w dużej ilości płytki krwi, które są silnym stymulatorem wzrostu i regeneracji komórek nie wywołując żadnych reakcji alergicznych.

Płytki krwi skoncentrowane w osoczu dostarczają niezbędnych czynników wzrostu, które stymulują wzrost fibroblastów a także produkcję kolagenu i elastyny. Biorą czynny udział w naprawie i regeneracji tkanek a także indukują tworzenie nowych i zdrowych naczyń krwionośnych. Po zabiegu kondycja skóry ulega znacznej poprawie, staje się gładka, napięta i odmłodzona.

Osocze bogatopłytkowe wykazuje wysoką skuteczność w przypadku:

 • zmarszczek zlokalizowanych wokół ust, oczu, na twarzy , szyi, dekolcie oraz dłoniach
 • suchej, wiotkiej skóry i nierównomiernego kolorytu
 • skóry trądzikowej, o poszerzonych porach i blizn po trądziku
 • nadmiernego wypadania włosów i łysienia
 • zniszczonych, pozbawionych blasku włosów

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego skierowany jest szczególnie do osób, które cenią sobie produkty naturalne, jest absolutnie bezpieczny, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia, zaczerwienienie, bolesność, delikatny obrzęk. Objawy te związane są z samą iniekcją, są przejściowe i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Zabieg składa się z 3 etapów i trwa około jednej godziny.

Pierwszym etapem zabiegu jest pozyskanie osocza bogatopłytkowego. W tym celu pobiera się od Pacjenta, tuż przed planowanym zabiegiem niewielką ilość krwi, za pomocą zamkniętego, próżniowego systemu.

Następnie umieszczamy probówki z krwią w specjalistycznej, uchylnokątowej wirówce medycznej w celu separacji osocza od pozostałych, cięższych frakcji krwi. Wirowanie trwa kilka minut. Następnie wyjmujemy probówki i za pomocą sterylnych igieł i strzykawek pobieramy z nich osocze, które w kolejnym kroku zostanie zaaplikowane Pacjentowi za pomocą cienkich igieł w postaci iniekcji z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii.

Terapia obejmuje 4-6 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Zabieg przeznaczony jest do stosowania zarówno w profilaktyce jak i leczeniu, dlatego też zaleca się go wszystkim osobom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia się, gdy ich skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i laktacja
 • choroba nowotworowa
 • ostre zakażenia wirusowe
 • przewlekłe choroby wątroby
 • choroby autoimmunologiczne
 • stosowanie leków immunosupresyjnych
 • zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Koszt zabiegu:

Okolica oka - 300 zł

Twarz, szyja, dekolt – jedna okolica - 550 zł

Twarz + szyja lub dekolt – 750 zł

Twarz + szyja + dekolt – 1000 zł

Grzbiet dłoni - 300 zł

Ciało: piersi, ramiona, brzuch, uda, pośladki – dowolna okolica – 600 zł

Rozstępy – 500 – 700 zł

Skóra owłosiona głowy – 500 zł


Wykupując serie 3 zabiegów - rabat 15%

Wykupując serie 6 zabiegów – rabat 20%