KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia C.D.T. Evolution czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem" choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest to metoda małoinwazyjna i bezpieczna co sprawia, że zyskuje coraz większe grono pacjentów, którzy chcą zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, a nawet pośladków.

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ I CELLULITU

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza komórki tłuszczowe wywołując proces naturalnej lipolizy. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze dzięki czemu dochodzi do intensywniejszego dotlenienia warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów, które to magazynują tłuszcze a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „pomarańczowej skórki”. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawie lub wznowieniu ulega mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i staje się sprężysta. Jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.

Zabieg karboksyterapii jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.


ROZSTEPY I BLIZNY

Rozstępy to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Najskuteczniejszą techniką ich redukcji jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi obszaru jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki karboksyterapii usprawniany jest proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczną poprawę stanu skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

Skuteczność karboksyterapii w eliminacji blizn jest również przełomowa. Wcześniej rozległe blizny, można było zredukować tylko za sprawą inwazyjnych przeszczepów skórnych. Proces usuwania blizn zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniową blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który we wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu. Karboksyterapia przynosi efekty również w leczeniu blizn po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

Eliminacja blizn i rozstępów jest trwała.


REWITALIZACJA SKÓRY DŁONI

Głównym celem karboksyterapii dłoni jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie, ujedrnienie i poprawa sprężystości. Podany w ten sposób gaz rozchodzi się pod skórą, rozszerzając naczynia i powodując zwiększenie przepływu krwi, tlenu, składników odżywczych do leczonego obszaru. W konsekwencji tych procesów poprawie ulega mikrokrążenie i następuje odnowa komórek co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.


ŁYSIENIE

Poprawa mikrokrążenia, następuje w sposób optymalny dla obszaru skóry głowy z uwagi na budowę naczyń i ukrwienie w tym obszarze. Neowaskulartyzacja, czyli tworzenie się naczyń krwionośnych i rewaskularyzacja czyli poszerzenie i udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych, prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem.

Karboksyterapia stosowana jest również w leczeniu ostrego zapalenia stawów, reumatologii, niewydolności żylnej i zaburzeniach krążenia - czytaj wiecej