Szyja to bardzo newralgiczna okolica. Skóra w tej okolicy jest delikatna, cienka z niewielką ilością tkanki tłuszczowej. Bruzdy pojawiają się na niej już w młodym wieku, zwłaszcza u osób korzystających często z solarium. 

Skóra jest tu bardzo reaktywna, często się czerwieni i ulega podrażnieniom. Czasami w tej okolicy gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej w postaci drugiego podbródka lub otłuszczenia całej szyi.  Pielęgnację szyi należy rozpocząć dosyć wcześnie aby zapobiec dużym różnicą w wyglądzie i stanie skóry pomiędzy twarzą a cienką skórą na szyi.

Dekolt jest ogromną ozdobą, ale codzienne odsłanianie naraża go na szkodliwy wpływ promieniowania UV. Skutki fotostarzenia wywołują nierówną karnację, przebarwienia i odbarwienia oraz utrwalony rumień. Ponadto pojawiają się tutaj zmarszczki i wiotka skóra. Regeneracja skóry na dekolcie nie jest łatwa. Odpowiednio dobrana i systematyczna pielęgnacja to dodatkowa pomoc przy utrzymaniu dobrego stanu skóry.

KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia C.D.T. Evolution czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem" choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest to metoda mało inwazyjna i bezpieczna co sprawia, że zyskuje coraz większe grono pacjentów, którzy chcą zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, a nawet pośladków.

Działanie zabiegu Karboksyterapii

Karboksyterapia polega na kontrolowanej śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla (CO2) poprzez mikronakłucia. Podany w ten sposób gaz rozchodzi się pod skórą, rozszerzając naczynia i powodując zwiększenie przepływu krwi, tlenu, składników odżywczych do leczonego obszaru. Dzięki temu następuje poprawa krążenia w tkankach, zostaje przyspieszony metabolizm, redukcja tkanki tłuszczowej, stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu a także do tworzenia nowych naczyń włosowatych. Dzięki temu skóra staje się grubsza a co za tym idzie odmłodzona.

Reakcją skóry na iniekcje dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Włókna kolagenowe ulegają kurczeniu co skutkuje wygładzeniem i uelastycznienieniem skóry a cellulit zostaje zredukowany.

Iniekcja dwutlenku węgla prowadzi do wymodelowania sylwetki oraz redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu leczonego obszaru w wyniku czego poprawie ulega metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu. Proces prowadzi do wymodelowania sylwetki oraz redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

Przebieg zabiegu i jego skuteczność

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz małoinwazyjny, nie wymaga znieczulenia ponieważ jest niemalże bezbolesny a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić widoczne przez pierwsze kilka minut zaczerwienienie, a w przypadku okolic nóg, brzucha i pośladków mogą wystąpić niewielkie siniaki. Jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi karboksyterapia. Pacjent bezpośrednio po zabiegu powraca do swoich codziennych czynności, gdyż terapia nie wymaga rekonwalescencji. Każdy zabieg wykonywany jest przy pomocy sterylnego, jednorazowego zestawu  do karboksyterapii. Zabieg trwa w zależności od leczonego obszaru od kilku do ok. 30 minut. W trakcie serii zabiegów nie należy korzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu a w ciągu 24h po wykonanym zabiegu należy ograniczyć wysiłek fizyczny. Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 15 zabiegów. Ilość i częstotliwość zabiegów dobierany jest w zależności od problemu z jakim pacjent się u nas pojawił.

Dwutlenek węgla wstrzyknięty przy pomocy cieniutkiej igły pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty w poprawie elastyczności skóry i redukcji jej wiotkości. Doskonale radzi sobie z cieniami, obrzękami i zmarszczkami wokół oczu, redukuje rozstępy oraz blizny. Ten sam CO2 zaaplikowany głębiej – podskórnie jest wysoce skuteczny w leczeniu cellulitu, redukcji miejscowo zlokalizowanych depozytów tłuszczu oraz modelowania ciała po zabiegach liposukcji. Na podkreślenie zasługują bardzo obiecujące wyniki leczenia łysienia oraz zahamowania i odwrócenia procesu wypadania włosów przy udziale karboksyterapii. Uzyskane efekty terapii potwierdzone są licznymi doniesieniami naukowymi i badaniami klinicznymi.

Karboksyterapię można wykonywać jako samodzielną kurację lub łączyć z wieloma zabiegami medycznymi i kosmetologicznymi - czytaj wiecej


SILKPEEL™ MD PLATINUM

Mikrodermabrazja z jednoczesną infuzją w głąb skóry substancji aktywnych. Jedyna na świecie, opatentowana technologia DermalInfusion™ zapewnia kontrolowaną eksfoliację naskórka (głowica diamentowa) wraz z jednoczesną ifuzją (wysokie podciśnienie) odpowiednio dobranych preparatów w głąb skóry w tym samym momencie.

Technologia DermalInfusion™ to najnowocześniejsze rozwiązanie pomagające w leczeniu najczęstszych chorób skóry: różne formy trądziku, skóra sucha, przebarwienia (brunatne plamy, przebarwienia spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, antykoncepcją, nadmierną ekspozycją na słońce, wiekiem), zmarszczki.

Zastosowanie SilkPeel™ zapewnia długotrwałe pobudzenie odnowy komórkowej, stymuluje fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych.

Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu, skóra jest dogłębnie oczyszczona, miękka, elastyczna, niepodrażniona. SilkPeel™ wspomaga regenerację naskórka oraz aktywnie pomaga w leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych.

Jedynie technologia DermalInfusion™ zapewnia głęboką infuzję dużych molekuł takich jak witamina C czy kwas hialuronowy.

Zabieg może być stosowany przed i po zabiegach z użyciem laserów, IPL czy PDT. System SilkPeel™ jest przeznaczony do stosowania na twarz i ciało. Zabieg trwa około 30 minut i jest bezbolesny.

Technologia DermalInfusion™ zapewnia jednoczesną infuzję miejscową. W głąb skóry zostają dostarczone specjalnie dobrane preparaty do infuzji. Formuły te dopasowano dla każdego rodzaju skóry. Skuteczną infuzję zapewnia wytworzone podciśnienie, maksymalne 950 milibarów, zalecany przedział 170 - 406 milibarów. Wytworzone podciśnienie odpowiada również za usunięcie z powierzchni skóry złuszczonego naskórka.


SILKPEEL™ MIRArollers - jedyny taki zabieg na świecie!!!

Zabieg z użyciem MIRArollers łączy skuteczne złuszczanie połączone z infuzją substancji aktywnej (SilkPeel DermaInfusion) z mikroiniekcjami (MIRArollers) w jednym zabiegu. MIRArollers to głowica składająca się z komory z podciśnieniem, wewnątrz której zainstalowany jest roller do mezoterapii.

Jest to jedyne takie połączenie zabiegowe wykorzystywane w medycynie estetycznej na całym świecie. Zabieg zapewnia niezwykłą skuteczność i rozszerza wszystkim znane wskazania dla standardowego rollera. Składa się z 2 etapów.

Etap pierwszy to złuszczanie naskórka diamentową koncówką z infuzją, czyli inaczej wtłaczaniem substancji aktywnych. 

Etap drugi to nakłuwanie skóry przy użyciu głowicy MIRArollers co stymuluje ją do regeneracji na głebszym poziomie. W obu etapach ma miejsce infuzja preparatów dobranych stosownie do potrzeb skóry.

Dzięki zabiegom SilkPeel MIRArollers zyskujesz:

  • eksfoliację naskórka
  • infuzję substancji aktywnych
  • działanie napinające i wygładzające zmarszczki

Wskazania:

  • brak jędrności, utrata elastyczności, zmarszczki
  • trądzik, w tym różowaty, blizny potrądzikowe
  • przebarwienia, nierównomierny, ziemisty koloryt

Przeciwwskazania:

  • aktywne infekcje typu opryszczka
  • świeża opalenizna
  • ciąża
  • okres karmienia piersią
  • tendencja do bliznowców

Rekomendowana ilość: 4-6 zabiegów w serii co 10-14 dni


pHenomen A.G.E. 1, 2, 3

A.G.E.  – to specjalna formuła stworzona do walki z oznakami starzenia się skóry.

A.G.E. 1 – łagodny
A.G.E. 2 – intensywny
A.G.E. 3 – głęboki - medyczny

Główne składniki aktywne i ich właściwości:

  • PH-DVCTM (nośnik) – kompleks stosowany w preparatach pHformuła zwiększający penetrację substancji czynnych.
  • Kwas migdałowy - stymuluje produkcję kolagenu i wykazuje zaawansowane efekty w leczeniu fotostarzenia poprzez poprawę wyglądu zmarszczek, bez podrażnień i ewentualnych przebarwień pozapalnych występujących zazwyczaj w połączeniu z innymi kwasami.
  • Kwas pirogronowy – stymuluje kolagen, elastynę i glikoproteiny skórne.
  • Kwas laktobionowy - dostarcza wielu korzyści, które zwiększają czas odnowy komórek i zapewnia właściwości przeciwutleniające, pomaga również w leczeniu ran.
  • Retinol - reguluje zróżnicowanie komórek, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny a także działa jako silny antyoksydant.

Wskazania:

  • starzenie się skóry
  • fotostarzenie
  • zmiany pigmentacyjne
  • skóra naczyniowa
  • skóra ziemista, pozbawiona blasku
  • rogowacenie
  • zniszczona warstwa rogowa
  • płytkie i średnie zmarszczki mimiczne

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • laktacja
  • skóra wrażliwa
  • poparzenia słoneczne

pHenomen M.E.L.A. 1, 2, 3

M.E.L.A. – to silne połączenie składników aktywnych wyjątkowo sformułowanych na bazie gliny służące do szybkiej penetracji substancji aktywnych. Skutecznie hamuje aktywność enzymatyczną tyrozynazy, przy jednoczesnym zróżnicowanym stymulowaniu naskórka a zatem przyspiesza obrót komórek naskórka powodując usuwanie uformowanych już pigmentów melaniny. Najbardziej odpowiedni w walce z plamami i przebarwieniami wszystkich rodzajów skóry.

M.E.L.A. 1 – łagodny

M.E.L.A. 2 – intensywny

M.E.L.A. 3 - głęboki - medyczny

Główne składniki aktywne i ich właściwości:

  • Kwas salicylowy - jest skuteczny keratolitycznie, co pozwala stosowanym składnikom aktywnym przenikać skuteczniej.
  • Kwas fitynowy – zapewnia działanie antyoksydacyjne, hamuje enzym tyrozynazy i ma doskonałe właściwości przeciwzapalne.
  • Kwas migdałowy - jest silnie działającym inhibitorem enzymu tyrozynazy którego efekty są porównywalne do tradycyjnie określonego hydrochinonu.
  • Azeloglicyna - selektywnie hamuje tyrozynazy w nadpobudliwych melanocytach.
  • Kwas laktobionowy - jest odpowiedzialny za degradacje macierzy pozakomórkowej skóry i ogólnej integralności strukturalnej powodującej zmarszczki, wiotkość skóry i rozszerzenie naczyń krwionośnych.
  • PH-DVCTM(nośnik) – kompleks stosowany w preparatach pHformula z zwiększający penetrację substancji czynnych.

Wskazania: 

  • melasma, ostuda
  • przebarwienia wywołane działaniem światła UV
  • zaburzenia w produkcji melaniny
  • przebarwienia wywołane stanem zapalnym
  • przebarwienia (hormonalne, starzeniowe)
  • przebarwienia posłoneczne
  • piegi

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • laktacja
  • skóra wrażliwa
  • poparzenia słoneczne

MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA

Mikrodermabrazja jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania. Polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. W czasie zabiegu mikrodermabrazji zostaje utworzone podciśnienie za pomocą próżni, która uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu (korundu). Kryształy są nanoszone na skórę (uderzając w powierzchnie skóry) za pomocą specjalnego urządzenia ręcznego, które jest przesuwane po skórze i w ten sposób usuwane są górne warstwy naskórka.

Równocześnie kryształy wraz z usuniętym zrogowaciałym naskórkiem są pochłaniane i zbierane w oddzielnym pojemniku.

Zabieg mikrodermabrazji czyni skórę gładszą jaśniejszą i świeższą, spłyca drobne zmarszczki, poprawia elastyczność, zwęża rozszerzone pory, zmniejsza zaburzenia pigmentacyjne, pomaga naprawić uszkodzenia słoneczne a także redukcje rozstępów, blizn i bliznowców. Zalecana jest do każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stopnia uszkodzenia. 

Efekty zabiegu widoczne są od razu i można wrócić do normalnego funkcjonowania. Po zabiegu obserwuje się pogróbienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu.

Zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy, może być stosowany pojedynczo lub w seriach. Głębokość i ilość zabiegów jest dobierana w zależności od kondycji skóry i stopnia uszkodzenia.


MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa to profesjonalny zabieg który jest jedną z alternatyw dla mezoterapii igłowej, a także głębokich peelingów chemicznych. To innowacyjny sposób regeneracji i odbudowy skóry. Zabieg mezoterapii mikroigłowej możemy wykonać przy pomocy urządzenia derma roller lub derma pen w zależności od okolicy ciała jaka jest poddawana zabiegowi.

Urządzenia do mezoterapii mikroigłowej służą przede wszystkim do stymulacji skóry. Skóra reaguje na mikronakłucia jak na mikrouszkodzenia. Podczas procesu gojenia dochodzi do licznych procesów regeneracyjnych i stymulujących procesy naprawcze w tym do wzrostu częstotliwości podziałów fibroblastów, które zwiększają produkcję włókien kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Stymulacja skóry jest delikatna, dzięki czemu komórki rozrodcze skóry i naczynka pozostają nieuszkodzone. Mikronakłuwanie pomaga nam przywrócić sprężystość skórze, poprawic nierównomierną kolorystykę, zredukować blizny, rozstępy i zmarszczki, poprawić owal twarzy.

Według badań przeprowadzonych w Japonii wynika, że mikronakłucia warstwy rogowej naskórka zwiększają penetrację składników aktywnych w głąb skóry.

Wskazania:

  • skóra starzejąca się, wiotka, mało elastyczna
  • skóra wymagająca liftingu, poprawy owalu twarzy
  • zmarszczki – "kurze łapki" , zmarszczki wokół ust
  • zmiany potrądzikowe – ubytki, dziurki, blizny
  • rozstępy
  • blizny pooperacyjne
  • wspomaganie terapii wypadania włosów

Przeciwwskazania:

  • ciąża, laktacja
  • aktywny zapalny trądzik
  • trądzik różowaty
  • stany zapalne skóry
  • aktywna opryszczka
  • cukrzyca
  • choroby nowotworowe

Dermapen

Dermapen to nowoczesne urządzenie które posiada funkcje automatycznego, pulsującego nakłuwania skóry co zwiększa efektywność zabiegu. Zabieg wykonany przy użyciu urządzenia dermapen jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta, nakłuwa skórę pionowo minimalizując efekty przypadkowego uszkodzenia skóry. Zabieg wykonuje się przy pomocy jednorazowych, sterylnych głowic wyposażonych w 9 lub 36 mikroigieł. Podczas wykonywania zabiegu istnieje możliwość regulacji długości mikronakłuć w zakresie 0,25 mm – 2 mm. Ze względu na mała powierzchnie pracy głowic urządzenie dermapen stosuje się na mniejsze powierzchnie jak twarz, szyja.

Dermaroller

Dermaroller to wałeczek obrotowy pokryty cienkimi igiełkami, które w ciągu kilku minut dokonują w skórze kilkudziesięciu tysięcy mikrokanalików. Głębokość mikrokanalików uzależniona jest od długości igiełek a długość igiełek jaka zastosujemy zależy od obszaru ciała jaki poddajemy zabiegowi. Zabieg przy użyciu derma rollera możemy wykonać zarówno na twarz jak i na ciało.


MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia jest rewelacyjną metodą zapobiegania i hamowania procesów starzenia zachodzących w skórze. Jest niechirurgiczną ale najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny i zdrowy wygląd. Polega na bezpośrednim dostarczaniu za pomocą serii wstrzyknięć zestawu niezbędnych substancji aktywnych stymulujących naturalne mechanizmy naprawcze skóry a także powstrzymujących działanie wolnych rodników.

Zabieg ten wykorzystywany jest w celu rewitalizacji i odbudowy skóry twarzy i ciała. 

Metodę tę wykorzystuje się w kuracjach ujędrniających, nawilżających , odmładzających, a także w profilaktyce łysienia.

Najlepsze efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów: 4-6 w odstępach 10-14 dni (faza uderzeniowa ) a nastepnie 4-6 zabiegów w odstępach 21-28 dni (faza podtrzymująca efekt). Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę za pomocą mikroigły niewielkich dawek preparatu. W miejscach iniekcji powstają małe pęcherzyki, którym może towarzyszyć niewielki obrzęk i zaczerwienienie, utrzymujący się od kilku godzin do 2-3 dni. Skład podawanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb klientki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. 

Ostrzyknięcia mogą powodować pewien dyskomfort , dlatego u osób wrażliwych na ból przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe - czytaj wiecej


OSOCZE BOGATPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny uzyskany z własnej krwi. Głównymi składnikami krwi jest płynne osocze oraz zawieszone w nim komórki (erytrocyty czyli czerwone krwinki, leukocyty czyli białe krwinki i trombocyty czyli płytki krwi). Do zabiegu osoczem bogatopłytkowym wykorzystywana jest tylko odwirowana część krwi, półprzezroczysta, o żółtawym zabarwieniu w której nie ma czerwonych krwinek. Są za to w dużej ilości płytki krwi, które są silnym stymulatorem wzrostu i regeneracji komórek nie wywołując żadnych reakcji alergicznych.

Płytki krwi skoncentrowane w osoczu dostarczają niezbędnych czynników wzrostu, które stymulują wzrost fibroblastów a także produkcję kolagenu i elastyny. Biorą czynny udział w naprawie i regeneracji tkanek a także indukują tworzenie nowych i zdrowych naczyń krwionośnych. Po zabiegu kondycja skóry ulega znacznej poprawie, staje się gładka, napięta i odmłodzona.

Osocze bogatopłytkowe wykazuje wysoką skuteczność w przypadku:

  • zmarszczek zlokalizowanych wokół ust, oczu, na twarzy , szyi, dekolcie oraz dłoniach
  • suchej, wiotkiej skóry i nierównomiernego kolorytu
  • skóry trądzikowej, o poszerzonych porach i blizn po trądziku
  • nadmiernego wypadania włosów i łysienia
  • zniszczonych, pozbawionych blasku włosów

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego skierowany jest szczególnie do osób, które cenią sobie produkty naturalne, jest absolutnie bezpieczny, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia, zaczerwienienie, bolesność, delikatny obrzęk. Objawy te związane są z samą iniekcją, są przejściowe i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Zabieg składa się z 3 etapów i trwa około jednej godziny.

Pierwszym etapem zabiegu jest pozyskanie osocza bogatopłytkowego. W tym celu pobiera się od Pacjenta, tuż przed planowanym zabiegiem niewielką ilość krwi, za pomocą zamkniętego, próżniowego systemu.

Następnie umieszczamy probówki z krwią w specjalistycznej, uchylnokątowej wirówce medycznej w celu separacji osocza od pozostałych, cięższych frakcji krwi. Wirowanie trwa kilka minut. Następnie wyjmujemy probówki i za pomocą sterylnych igieł i strzykawek pobieramy z nich osocze, które w kolejnym kroku zostanie zaaplikowane Pacjentowi za pomocą cienkich igieł w postaci iniekcji z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii.

Terapia obejmuje 4-6 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Zabieg przeznaczony jest do stosowania zarówno w profilaktyce jak i leczeniu, dlatego też zaleca się go wszystkim osobom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia się, gdy ich skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki.