Cosmelan jest preparatem nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, nawet tych istniejących wiele lat. 

Zabieg ten zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz w sposób wyraźny stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry. 

Program terapii jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu skóry.Działanie

Mechanizm działania Cosmelanu jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujacych tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny. Substancje obecne w Cosmelanie działaja przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łancuchu. Cosmelan jest najskuteczniejszą kuracją depigmentacyjną dostepną obecnie na naszym rynku. Może być wykonywany o każdej porze roku, ale wymaga stosowania kremów z filtrem minimum 30. Jeżeli leczenie Cosmelanem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmenacji, jedynie ją przerywa.

Rezultaty

Stan skóry poprawia się tydzien po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkoscią. W przypadku ciemnej skóry plamy znikają po 8-10 dniach. 

Osoby o jasnej karnacji obserwują zanik plam między 8 a 21 dniem. Nieodłącznym elementem zabiegu jest stosowanie w domu kremu Cosmelan 2-3 razy dziennie przez 3 miesiące.

Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15, 30 dnia po zabiegu.

Skóra po zabiegu

W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu u osób które maja bardzo wrazliwą cerę może pojawić się silne zaczerwienienie. Jest to reakcja normalna. Może również pojawić się uczucie napięcia i pieczenia.

Kuracja redukująca przebarwienia Cosmelanem składa się z 2 etapów:

W gabinecie:

Osoba przeprowadzająca zabieg oczyszcza i odtłuszcza skórę a następnie nakłada maskę Cosmelan 1 która przypomina w kolorze ciemny fluid.

W domu:

Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą po około 5 godzinach. Czas trzymania maski ustala osoba wykonująca zabieg w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg i specjalny krem łagodzący - Hdravital faktor K.

Wskazania:

  • przebarwienia
  • leczenie zmian barwnikowych
  • redukcja piegów
  • leczenie zmian trądzikowych
  • odmładzanie

Przeciwskazania:

  • ciąża, karmienia piersią
  • opryszczka
  • infekcje skóry
  • stosowanie leków z witaminą A

W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%!